Spotkanie z mieszkańcami jakiego w Buku nie było

Spotkanie z mieszkańcami jakiego w Buku nie było

16 października 2018 r. w Restauracji Melodia w Buku odbyło się spotkanie wyborcze zorganizowane

16 października 2018 r. w Restauracji Melodia w Buku odbyło się spotkanie wyborcze zorganizowane przez Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Adama. Pierwsze wrażenie? Jakość i profesjonalizm! Sposób w jaki zostało przygotowane to spotkanie pokazuje, że mamy do czynienia z poważnymi kandydatami, którzy są gotowi do działania. Budynek Melodii, jak i wystrój sali nawiązywał do barw naszej gminy, które są również kolorami przewodnimi w materiałach promocyjnych komitetu.

Zainteresowanie spotkaniem było ogromne, sala wypełniła się po brzegi. W spotkaniu uczestniczyły osoby w każdym wieku! Mieszkańcy interesują się wyborami, chcą wiedzieć co kandydat na burmistrza i kandydaci na radnych mają do zaoferowania, chcą wybrać mądrze. Uczestnicy mieli okazję poznać każdego z nich, wysłuchać programu wyborczego i zadać pytania, a tych również padło sporo! Dużą uwagę zwracano na zespół, a co za tym idzie dobrą współpracę. Jak podkreślił Paweł Adam, kandydat na burmistrza:

“Zdaję sobie sprawę z realiów budżetowych. Te wszystkie postulaty mają tylko i wyłącznie szansę realizacji kiedy będziemy współpracować. Chcę Państwu powiedzieć, że do wyborów nie idę sam. Jest zespół osób, drużyna, która mi zaufała i wspiera w codziennych działaniach i tak samo wierzymy w lepszą przyszłość gminy i wspólnie możemy ją zbudować”.

Urząd, który ma wyjść do mieszkańców

“Zależy mi bardzo na dynamicznym rozwoju naszej gminy. Wiem, że to jest możliwe i osiągalne, ale tylko i wyłącznie poprzez wyjście do Państwa, wyjście do mieszkańców. Poprzez nieustanne rozmowy, poprzez prowadzony realny dialog. W czasie kampanii wyborczej starałem się przedstawić zarys naszych pomysłów, postulatów, które wielokrotnie były efektem Państwa spojrzenia na naszą gminę. Zdaję sobie sprawę jakie są przed nami wyzwania. Zresztą rozmawialiśmy o nich podczas spotkań z mieszkańcami wszystkich sołectw. Wiele udało się zrealizować, ale wiele problemów do tej pory zostaje nadal nierozwiązanych.

Wiem, że dobre decyzje to są takie, które idą przede wszystkim w parze z oczekiwaniami mieszkańców. W kampanii wyszliśmy do Państwa i chcieliśmy rozmawiać – chcieliśmy pokazać, że można inaczej. Chciałbym zmienić sposób podejmowania decyzji w naszej gminie. Uważam, że nic nie powinno się dziać bez informacji, ale przede wszystkim akceptacji mieszkańców. To jest nasz priorytet i temu chcemy być wierni. W przeciwnym wypadku nawet dobre decyzje nie spełniają swojej roli i wzbudzają niepokój w Państwa domach. Informacja, realny dialog, konsultacje z Państwem i rzeczywista rozmowa. To jest podstawowa rzecz o którą chcemy zadbać. To jest klucz do przyszłości, naszej wspólnej przyszłości. Ten klucz, który mieliście okazję widzieć w przestrzeni gminnej – to jest sposób naszego zapatrywania się na samorząd. Musimy pamiętać, że samorząd to są mieszkańcy. Te grupy społeczne, które są pokazane na kluczu przedstawiają nas samych. My musimy i chcemy współpracować. I tak widzę ten samorząd” – podsumował Paweł Adam.

Inwestycja w ludzi

KWW Pawła Adama uważa, że edukacja jest przyszłością naszych dzieci. Począwszy od wybudowania żłobka, poprzez atrakcyjne formy zajęć pozalekcyjnych. Jak podkreśla kandydat na burmistrza, są otwarci także na seniorów:

“To co pokazują grupy senioralne w naszej gminie to jest coś fantastycznego. Byłem świadkiem wielu przedsięwzięć i to jest budujące, że seniorzy tak aktywnie chcą spędzać czas. My musimy stworzyć im do tego warunki – taka jest rola samorządu. W pierwszej kolejności chcielibyśmy zapewnić siedzibę dla seniorów w otoczeniu miejsc zielonych, żeby mogli wyjść na świeże powietrze i miło spędzać czas”.

W ogniu pytań

Pytania zadawane przez mieszkańców pokazały jak wiele jest istotnych spraw, o które trzeba zadbać w gminie. Zwrócono uwagę m. in. na zielone płuca Miasta i Gminy Buk, czyli rodzinne ogródki działkowe. Proszono o to, aby nie zapomnieć o sporcie. Pytano o wiaty, które chroniłyby podróżujących PKP oraz o dojście na perony, które jest zamknięte i utrudnione dla osób poruszających się na wózkach, osób starszych i rodziców z dziećmi. Skierowano uwagę na ul. Wielkowiejską, którą można nazywać bukowską autostradą. Pojawiły się również prośby o dłuższe lub inne godziny pracy urzędu, żeby każdy mógł załatwić swoje sprawy.

Mieszkańcy chcą promocji miasta i Sanktuarium, a co za tym idzie pochwalają wizję komitetu na park przy Sanktuarium, który mógłby stać się fajnym miejscem spotkań mieszkańców i pielgrzymów. Padły również pytania o GOAP i ciągłe problemy z zalegającymi śmieciami. Pytano o inwestycje, naprawę dróg i o to czy ktoś mógłby kontrolować takie inwestycje zaraz po ich wykonaniu.

Poruszono temat rewitalizacja rynku. Kandydat na burmistrza zaprezentował ciekawą koncepcję przygotowania całego przedsięwzięcia, począwszy od konsultacji z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorcami prowadzącymi działalność przy rynku, poprzez przeprowadzenie badań archeologicznych mających na celu wyeksponowanie tego, co może kryć się w tym miejscu.

Chcieliśmy pokazać, że można inaczej

Przedsiębiorca, który ma firmę w strefie przemysłowej, zaproponował powrót do spotkań z inwestorami, którzy też mają ciekawe pomysły i gratulował podejścia, konkretnych pomysłów i żałował, że sam nie może zagłosować, bo nie jest zameldowany w gminie:

“Nie będę głosował w Buku, bo nie jestem mieszkańcem. Jestem przedsiębiorcą i żałuję słysząc tak profesjonalne podejście. Sugestia do mam nadzieję przyszłego burmistrza i do państwa (…). Gdy w Niepruszewie powstawała strefa przemysłowa, burmistrz na początku organizował spotkania przedsiębiorców, gdzie padały całkiem niezłe pomysły. Może warto byłoby do tego wrócić. Ta strefa jest co raz większa. Wiem, że gmina otrzymuje z tego miliony złotych i może coś sensownego podpowiemy”.

Paweł Adam odpowiedział: “W całej kampanii wyborczej chcieliśmy pokazać, że można inaczej. Dzisiejsze spotkanie jest również namiastką tego, że można właśnie inaczej. Dlatego takie spotkania będziemy chcieli organizować”.

Świeże i nowoczesne spojrzenie na naszą gminę, konkretne propozycje oraz otwartość na rozmowy, co można było zobaczyć podczas spotkania, które zakończyło się długą debatą z mieszkańcami. Kandydat na burmistrza stanął w ogniu pytań, które zadawali mu uczestnicy spotkania. Pytania trudne, ale istotne, pokazujące różne potrzeby naszej gminy i jej mieszkańców. Nikt nie został bez odpowiedzi.

Przejdźmy do podsumowania. Duży plus za profesjonalne przygotowanie całej kampanii, łącznie z ostatnim spotkaniem. Kolejny za otwartość na dialog, nie banie się trudnych pytań i rzeczowe odpowiedzi. Następny, za mówienie wprost, że nie wszystko da się zrobić od razu. I ostatni, że organizowali otwarte spotkania i rozmawiali z mieszkańcami. Jeżeli najbliższe 5 lat będzie wyglądało tak jak to spotkanie, to nasza gmina zrobi duży, przełomowy krok do przodu. To może być nasz wspólny klucz do przyszłości, do lepszej przyszłości naszej gminy.

Najlepszym podsumowaniem spotkania będą słowa, które zaraz po spotkaniu padały z ust wielu uczestników: “takiego spotkania z mieszkańcami w Buku jeszcze nie było”.

Jak podsumowuje spotkanie sam kandydat?

“Dzisiejsze spotkanie z mieszkańcami naszej gminy zapamiętam na długo! Frekwencja nas absolutnie zaskoczyła, a atmosfera spotkania była dla nas dowodem na to, że warto się starać i pracować dla mieszkańców. Dziękuje za merytoryczną dyskusję i wiele ciepłych słów, jakie padły dzisiejszego wieczoru. W imieniu całego komitetu wyborczego bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy znaleźli czas, ale również tym, którzy byli zainteresowani udziałem, ale z jakiś względów nie byli w stanie tutaj dotrzeć”.

Materiał sponsorowany ze środków KWW Pawła Adama

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie