Sokół Duszniki pokonany

W 10. kolejce seniorzy Patrii udali się do Dusznik, na spotkanie z czerwoną latarnią naszej ligi miejscowym Sokołem.

Pierwsza połowa w wykonaniu naszej drużyny była dość mizerna. Mało składnych akcji, mało strzałów. Początkowo lepsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. Najpierw napastnik miejscowych został wypuszczony na wolne pole, jednak Ryszard Nowak uprzedził go i główką zażegnał zagrożenie. Kilka minut później Rysiu sparował uderzenie z rzutu wolnego na poprzeczkę. Po tej sytuacji do roboty wzięli się zawodnicy Patrii. W środku wiele pojedynków wygrywał Łukasz Małolepszy a z przodu brylował wracający po kontuzji Maciej Pierzyński, który zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. W 40. minucie po podaniu Michała Kubiaka “Pierzol” nawinął obrońcę Sokoła i pewnym uderzeniem dał nam prowadzenie. Do przerwy 1:0 dla MKS’u.

W drugiej połowie gra Patrii wyglądała już lepiej. W 47. minucie podwyższyli prowadzenie. Po wrzutce Macieja Pierzyńskiego mała “tiki-taka” główkami – Sebastian Zięta do Sławka Rokusa a ten do bramki i mamy 2:0! 15 minut później kolejna bramka dla bukowskiej Patrii. Maciej Pierzyński wziął piłkę, po drodze kiwnął kilku zawodników z Dusznik i wyłożył futbolówkę do Sławka Rokusa, któremu nie pozostało nic innego jak zdobyć swoją drugą bramkę w tym meczu, a trzecią w sezonie. W 73. minucie pada honorowa bramka dla gospodarzy. Po uderzeniu napastnika piłka odbiła się od poprzeczki a po dobitce wpadła do naszej bramki. Patria powinna wygrać wyżej. Piłka po strzałach Macieja Pierzyńskiego minimalnie mijała bramkę, bliski skompletowania hat-tricka był Sławek Rokus, a w poprzeczkę trafił Sebek Zięta.

Po 3 latach zespół wrócił do Dusznik. Wtedy rozegrali tam ostatni mecz w okręgówce w feralnym sezonie zakończonym spadkiem. Trzy lata w piłce to dużo. Teraz to nasza drużyna jest na 4. miejscu w okręgówce ze stratą dwóch punktów do lidera z Wróblewa, a Sokół zgromadził do tej pory 4 punkty w 10 meczach.

Skład:
R. Nowak, T. Klamecki, K. Ślotała, K. Burzyński, M. Kubiak, S. Rokus, K. Witczak, S. Zięta, A. Ślotała, Ł. Małolepszy (k) i M. Pierzyński.

W najbliższą sobotę 11 kolejka! Patria gra w Buku! Ich rywalem będą Byki Obrowo, które zajmują 11 miejsce w tabeli. Już dziś zapraszamy na to spotkanie, początek o 15 przy Sportowej!

Tekst: MKS Patria Buk,