Remont i utrudnienia w Niepruszewie. Nie mamy dobrych wieści

Remont i utrudnienia w Niepruszewie. Nie mamy dobrych wieści

Kilkusetmetrowe korki, kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt minut oczekiwania na przejazd. Tak od dłuższego czasu

Kilkusetmetrowe korki, kilkanaście, a czasami kilkadziesiąt minut oczekiwania na przejazd. Tak od dłuższego czasu wygląda rzeczywistość kierowców przejeżdżających przez Niepruszewo. Na drodze wojewódzkiej nr 307 trwa remont chodnika i części nawierzchni. Trwa. I jeszcze trochę potrwa.

Umowa między Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu a opalenicką firmą Drogopal została podpisana w czerwcu br. Zakres prac objął odcinek drogi o długości 1,7 km, z czego 1,1 km znajduje się w obszarze zabudowanym w Niepruszewie.

Ambitne plany…

Zaplanowano m.in. remont chodnika i zjazdów, ułożenie nowej nawierzchni jezdni na pasie ruchu przy remontowanych chodniku, regulację istniejącej kanalizacji deszczowej, malowanie oznakowania poziomego i montaż elementów bezpieczeństwa ruchu.

Jak niemal każda drogowa inwestycja, również ta musiała pociągnąć za sobą pewne utrudnienia dla kierowców. Do pewnego momentu kierowcy i mieszkańcy Niepruszewa znosili ruch wahadłowy, ale ich cierpliwość powoli się wyczerpuje. – Niech już się skończy ten dziwny remont, a temu kto to wymyślił gratuluję wyboru czasu – czytamy w komentarzach w grupie Czytelnicy Buk24.info.

– Kto w ogóle wymyślił wymianę chodnika? Kto to finansuje? Bez sensu. Chociaż, zważywszy na mniejszy hałas, jednak to ma sens – ironizują czytelnicy Buk24.info.

…i brutalna rzeczywistość

Przebudowa ma kosztować 2,6 mln zł. Zgodnie z pierwotnymi założeniami WZDW miała się zakończyć 15 października. Termin zbliża się nieubłaganie, gołym okiem widać, że prace postępują wolniej niż przewidziano. Zapytaliśmy w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich co jest tego przyczyną i czy utrzymanie tego terminu jest realne? Jeśli nie, jakie są powody opóźnień i do kiedy wykonawca zamierza zakończyć prace oraz, co bardzo interesujące dla kierowców, kiedy na tym odcinku ma zakończyć się ruch wahadłowy?

– Z uwagi na konieczność wykonania nieprzewidzianych robót dodatkowych, m.in. wzmocnienia podbudowy drogi w szerszym zakresie, termin realizacji remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 307 w Niepruszewie został przedłużony do 15 listopada br. – informuje Kinga Hedrych, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu. – Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji, ruch wahadłowy może obowiązywać przez cały czas trwania robót. W miarę możliwości będzie jednak stopniowo ograniczany do minimum niezbędnego do wykonania zadania.

Jak to zwykle bywa, kierowcom przyjdzie uzbroić się w cierpliwość.

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie