Postój także w Otuszu. Sprawę załatwił burmistrz… Stęszewa

Postój także w Otuszu. Sprawę załatwił burmistrz… Stęszewa

6:15, 6:47 i 7:50 – z tych trzech połączeń kolejowych w godz. 6:00-8:00 mogą

6:15, 6:47 i 7:50 – z tych trzech połączeń kolejowych w godz. 6:00-8:00 mogą korzystać pasażerowie jeżdżący do Poznania ze stacji Otusz. Od 15 października ma się to zmienić. Załatwieniem dodatkowego przystanku pochwalił się burmistrz Stęszewa.

Mimo zapowiedzi, że dzięki uruchomieniu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej pasażerowie będą mogli w godzinach szczytu liczyć na pociągi co 30 minut, nie na wszystkich stacjach udało się to zamierzenie wprowadzić w życie. Jednym z pechowych przystanków pozostaje właśnie Otusz.

Dziś w znacznie lepszej sytuacji od tamtejszych pasażerów są ci wsiadający do pociągów w Buku i Opalenicy. W godz. 6:00-8:00 pierwsi mogą jeździć do Poznania czterema, drudzy nawet pięcioma pociągami, ponieważ, oprócz pociągów Kolei Wielkopolskich, o 7:26 w Opalenicy zatrzymuje się także pociąg Intercity TLK.

Sprawą nurtującą pasażerów z, położonego w gminie Buk, Otusza zajął się burmistrz Stęszewa. Na urzędowej stronie gminy pojawiła się informacja, że od przyszłego poniedziałku w Otuszu ma się dodatkowo zatrzymywać jeden z porannych pociągów Kolei Wielkopolskich. -„Informuję, że w wyniku zgłoszeń mieszkańców u marszałka Wojciecha Jankowiaka, udało się wprowadzić zmianę w rozkładzie jazdy PKP” – czytamy w ogłoszeniu podpisanym przez Włodzimierza Pinczaka. – “Od 15 października br. pociąg (relacji Nowy Tomyśl – Poznań), przejeżdżający do tej pory przez stację Otusz ok. godz. 7.15, będzie się teraz na niej zatrzymywał. Mamy też zapewnienie, że stacja Otusz zostanie, przy kolejnej korekcie rozkładu jazdy, uwzględniona jako przystanek kolejnych pociągów, które do tej pory tylko przez nią przejeżdżały.”

Może wydawać się dziwne, że sprawą zajął się burmistrz sąsiedniej gminy. Jednak sama stacja położona jest właściwie na granicy na gmin. Bliżej mają do niej mieszkańcy Skrzynek (gmina Stęszew), niż mieszkańcy Niepruszewa czy… Otusza.

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie