„Pogodna Jesień” ze swoim występem w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dusznikach

„Pogodna Jesień” ze swoim występem w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dusznikach

Przeczytałam kiedyś wypowiedź pewnego neurologa, że największą nagrodą za wszystkie jego trudy życia jest

Przeczytałam kiedyś wypowiedź pewnego neurologa, że największą nagrodą za wszystkie jego trudy życia jest kontakt z osobami niepełnosprawnymi (…) Teraz to rozumiem. Moi podopieczni (…), nie umieją kombinować, manipulować, świat rozumieją sercem. Po prostu czują, co jest człowiekowi najbardziej potrzebne. My często o tym zapominamy, zabijamy uczucia i pragnienia, bo mózg mówi nam: tego ci nie wypada, to ci się nie opłaca. A dla nich najważniejsze jest, by obok był ktoś, by trzymał za rękę, by się do kogoś przytulić. I nagle zdaję sobie sprawę, że dla mnie też jest to najważniejsze.

Anna Dymna

3 grudnia 2018 r. Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Pogodna Jesień” w Buku zostali zaproszeni do Sali kameralnej Centrum Animacji Kultury w Dusznikach na wspólne biesiadowanie pt.: „Zawsze z Tobą Polsko”. Seniorzy zaprezentowali przed uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dusznikach oraz ich rodzinami i zaproszonymi gośćmi swoje przedstawienie niepodległościowe „Zawsze z Tobą Polsko!”.

Po biesiadzie Seniorzy zwiedzili pracownie Warsztatu Terapii Zajęciowej i z podziwem patrzyli na dzieła wykonane przez podopiecznych Warsztatu i ich instruktorów.

Aleksandra Siekierska
Fot. Dorota Nowakowska

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie