Niewidomi ponownie zagrają w tenisa dźwiękowego

Niewidomi ponownie zagrają w tenisa dźwiękowego

Niewidomi i niedowidzący zawodnicy już po raz szósty rywalizować będą przy stołach pingpongowych, gdzie

Niewidomi i niedowidzący zawodnicy już po raz szósty rywalizować będą przy stołach pingpongowych, gdzie sprawdzą swoje umiejętności i poziom koncentracji. Tym razem Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym odbędą się w Poznaniu, w Parku Rekreacyjno-Sportowym FAIRPLAYCE, przy ulicy Bożydara 10, na Naramowicach. Organizatorem zawodów jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach.

– To będzie niesamowite widowisko – zapewnia Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański i gospodarz spotkania. – Mecze ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Nie ma tu podziału na płeć czy wiek. Liczy się tylko poziom skupienia, refleks, opanowanie i taktyka – dodaje wicestarosta.

W piątek, 19 października, o godz. 15:15 nastąpi uroczyste otwarcie Mistrzostw, następnie rozpoczną się rozgrywki. W sobotę od rana – finały. Wstęp na zawody jest bezpłatny. O tytuły mistrzowskie w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej i debla ubiegać się będą uczniowie z 9 ośrodków szkolno-wychowawczych dla dzieci niewidomych i słabowidzących z całej Polski.

Tenis stołowy dźwiękowy jest grą stworzoną z myślą o osobach niewidomych. Jej twórcą jest wieloletni pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego i rehabilitant Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, Leszek Szmaj. – Staram się ją rozpowszechniać wśród nauczycieli z innych ośrodków w naszym kraju. Większości ten pomysł się spodobał. Wszystkim chętnym tłumaczę zasady i przepisy. Prowadzę też specjalne szkolenia – mówił nauczyciel z Owińsk. Dyscyplina, którą stworzył szybko zdobywa popularność. Obecnie w tenis stołowy dźwiękowy grają także w Łodzi, Krakowie, Gliwicach, Chorzowie czy Dąbrowie Górniczej.

– Radość zawodników z osiągniętego wyniku jest szczera, a ogromny wysiłek, jaki wkładają w przełamywanie własnych słabości – bezcenny – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Dlatego serdecznie zapraszam na tę wyjątkową rywalizację. Naprawdę warto kibicować takim nadzwyczajnym osobom.

Harmonogram spotkania:

Piątek 19.10.2018
15.15 – uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym
15.45 – 18.30 – rozpoczęcie gier turniejowych
19.30 – 21.00 – zakończenie pierwszego dnia zawodów

Sobota 20.10.2018
8.45 – rozpoczęcie gier turniejowych
11.00 – Finały gier pojedynczych, gier podwójnych oraz drużynówki
12.30 – Ceremonia wręczenia medali oraz zamknięcie mistrzostw

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie