Nielegalne rajdy w centrum Buku

Nielegalne rajdy w centrum Buku

Nie tak dawno zakończył się, długo wyczekiwany, remont ul. Basztowej w Buku. Jak w

Nie tak dawno zakończył się, długo wyczekiwany, remont ul. Basztowej w Buku. Jak w wielu takich przypadkach nowa kostka brukowa, która zastąpiła dziurawą nawierzchnię i płyty, kusi miłośników szybkich aut i nielegalnych rajdów w centrum.

Podczas sesji głos w tej sprawie zabrała radna Elżbieta Tonder, która jak sama mówiła zgłaszała na policji, że młodzież organizuje sobie tam rajdy. – Mamy piękną ulicę Basztową, tylko bardzo bym prosiła o znak ograniczenia prędkości. Kiedyś było tam ograniczenie do 30 lub 40 km/h, może ten znak znów tam postawić?

– Po co? – szybko uciął temat burmistrz. – Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że wszyscy mieszkańcy na tej ulicy nieprawidłowo parkują. To ulica jednokierunkowa. A zgodnie z kodeksem drogowym należy się tam zatrzymywać przy lewej krawędzi jezdni, a nie przy prawej. A wszyscy stają przy prawej. Zobaczy pani, co się stanie jak zostanie otwarta ul. Otuska – stwierdził Stanisław Filipiak, który przekonywał, że wyścigi samochodowe przeniosą się z ul. Basztowej właśnie tam.

– Dziękuję za tą informację – nie dawała za wygraną radna. – Ale oni się tam w końcu pozabijają.

O ile temat samochodowych rajdów jest trudny do zdiagnozowania, o tyle parkowanie po niewłaściwej stronie ulicy już tak. Nie tylko zresztą przy ul. Basztowej, bo auta niewłaściwie parkują również choćby przy ul. Rzemieślniczej. Zdarza się, że stają tam po obu stronach drogi, co dość skutecznie utrudnia przejazd.

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie