Na Dzikim Zachodzie

Na Dzikim Zachodzie

3 czerwca 2018 r. do Dobieżyna przybyło blisko 60 kowboi na swych rumakach, by

3 czerwca 2018 r. do Dobieżyna przybyło blisko 60 kowboi na swych rumakach, by uczestniczyć w II Rajdzie Motocyklowym “Na Dzikim Zachodzie”.

Uczestnicy mieli w tym roku do wyboru dwie trasy o podobnej długości około 120 km. Jedna trasa przebiegała drogami asfaltowymi, a druga zbaczała z głównych dróg i wiodła drogami polnymi i szutrami. Obie trasy łączyły się w punktach, gdzie uczestnicy wykonywali rajdowe zadania:

  • rzut podkową,
  • strzelanie z domowej roboty łuku,
  • rzut lassem podczas jazdy na koniu,
  • slalom motocyklowy między snopkami słomy,
  • utrzymać się jak najdłużej na byku rodeo, który był jedną z głównych atrakcji na placu wiejskim (baza rajdu).

Pojawiły się też zadania bonusowe, gdzie uczestnicy sami musieli wykazać się inicjatywą i odnaleźć wskazany punkt. Takim punktem był teren przy hali sportowej OSiR w Buku, gdzie motocykliści mieli za zadanie zjechać z wyznaczonej trasy, odnaleźć budynek hali sportowej, dowiedzieć się co przedstawia namalowany na nim mural oraz jaki turniej sportowy odbywa się obecnie na hali.

Wśród motocykli, które przyjechały do Dobieżyna znalazło się wiele motoryzacyjnych perełek, w tym świetnie utrzymana zabytkowa WSK. Zobaczcie sami!

Dobieżyn zamienił się w prawdziwy Dziki Zachód!

Uczestników II Rajdu Motocyklowego, jak i przybyłych gości, witali kowboje! 🙂 Plac przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieżynie zamienił się tego dnia w niesamowite miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Wyrosły na nim kaktusy, można było ujeżdżać byka rodeo, wybudowano też SALOON, w którym każdy mógł za darmo skosztować domowych wypieków, pysznych truskawek oraz poczęstować się wodą, kawą i herbatą. Na miejscu była możliwość zakupienia także ciepłego posiłku. Smaczku dopełniały listy gończe ze zdjęciami organizatorów – Bukowskiej Grupy Motocyklowej, za których przewidziana była nagroda! 😉 Muszę przyznać, że cała scenografia została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. I co było widać – przygotowana własnoręcznie! Ogromne brawa za pomysł i realizację! 🙂 Stworzyliście niesamowity klimat!

Wśród wspomnianych atrakcji był byk rodeo, którego próbowało okiełznać wielu! Odważne kowbojki i kowboje dosiadali rogatą bestię i dzielnie walczyli o tytuł Mistrza Rodeo Dobieżyna, który w wyniku dogrywki trafił do Adriana Klameckiego. Wraz z tytułem mistrz otrzymał gromkie brawa i voucher o wartości 1000 zł na szkolenie operatora dronów ufundowane przez bukowską firmę Iron Sky. Gratulujemy rewelacyjnego czasu: 59.22! 🙂

Jak na imprezę motoryzacyjną przystało, tak i na Dzikim Zachodzie nie zabraknie stoisk wystawców. Mieliśmy przyjemność podziwiać, a niektórzy również okazję przejechać się!, prawdziwymi terenowymi potworami, takimi jak: Polaris RZR o mocy prawie 170KM czy Polaris Slingshot.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki kabrioletami! Bardzo dziękujemy za zainteresowanie, tysiące pytań i długie kolejki w oczekiwaniu na przejażdżki z wiatrem we włosach. To była dla nas przyjemność! 🙂 A o Waszym zainteresowaniu świadczą przejechane przez nas kilometry – dojechalibyśmy do Kołobrzegu! 😀

Spore zainteresowanie wzbudziły również drift triki, które wyjechały z lokalnego garażu, a których możliwości zostały zaprezentowane pod sceną. Była to widowiskowa jazda bokiem! 🙂

Warto wspomnieć, że o bezpieczeństwo uczestników dbały służby medyczne oraz Strażacy z Dobieżyna, którzy mieli okazję dać pokaz swoich możliwości! Pokaz z zawodów strażackich na dwie roty gaśnicze z użyciem motopompy dała młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewczyn i juniorzy. Rywalizacja i dobra zabawa – tak w skrócie można określić poczynania obu drużyn.

II Rajd Motocyklowy zakończył się ogłoszeniem zwycięzców, niekończącymi się podziękowaniami oraz koncertem zespołu Country Zenit, który porwał zebranych do tańca!

O przygotowaniach i wrażeniach opowiedział nam organizator wydarzenia z Bukowskiej Grupy Motocyklowej – Błażej Batura:

Przygotowanie II edycji okazało się większym stresem niż pierwszy rajd. Wielu uczestników liczyło na ciekawsze zadania, i jeszcze lepszą organizację. W tym roku postawiliśmy na Dziki Zachód, który stał się motywem przewodnim naszego rajdu. Przygotowania rozpoczęliśmy już we wrześniu 2017 r. Podczas imprezy zadbaliśmy również o mieszkańców Dobieżyna i przybyłych gości. Każdy mógł poczęstować się pysznym plackiem upieczonym przez nasze utalentowane dziewczyny, napić się kawy czy herbaty. Dla dzieci przygotowaliśmy słodycze i watę cukrową.

Wielokrotnie wspominaliście, że ta impreza nie udałaby się, gdyby nie pomoc przychylnych Wam osób.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich, którym chciałbym podziękować. Bez pomocy sponsorów oraz innych zaangażowanych osób nie udało by nam się zrealizować tego wydarzenia na takim poziomie.

Dzięki uprzejmości właściciela firmy pana Józefa Wache, właściciela Polaris quady Auto Wache, mieliśmy możliwość podziwiania egzotycznych maszyn. Dziękuję panu Sołtysowi Wsi Dobieżyn – Tadeuszowi Urbańskiemu, Druhom ze Straży OSP Dobieżyn, a szczególnie Naczelnikowi Sławomirowi Pakule i Markowi Wojtkowiakowi za ogromną pomoc i zaangażowanie. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej – pani Marlenie Kwiecińskiej-Kańdule za udostępnienie boiska szkolnego na parking dla motocykli. Dzięki panu Dariuszowi Szynkarukowi po raz drugi mieliśmy okazję skosztować wybornej grochówki i grillowanych szaszłyków.

Wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas finansowo: pan Paweł Adam, Bednarek Transport, Building Plastics, Owex Tomasz Owczarek, Rada Sołecka Wsi Dobieżyn, Sapor, Deli Park Rosnówko, Auto Wache, Line Glass Paweł Gawron i wszystkim, którzy wsparli nas w jakikolwiek sposób serdecznie DZIĘKUJĘ, Wasza pomoc jest nieoceniona.

Rajd Motocyklowy okazał się nie tylko dobrze przygotowaną imprezą motoryzacyjną, ale również świetnym piknikiem rodzinnym, z muzyką na żywo i wieloma atrakcjami dla osób w każdym wieku. Oby więcej takich integracyjnych wydarzeń w naszej gminie, które nie tylko potrafią wypromować nasz region, ale również dają możliwość ciekawie i aktywnie spędzić czas! Nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Gdzie tym razem zabierze nas Bukowska Grupa Motocyklowa? 🙂

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie