Międzynarodowy sukces wokalny

Międzynarodowy sukces wokalny

W dniach 23-30 czerwca br. odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi.

W dniach 23-30 czerwca br. odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi. Wzięło w nim udział ponad 300 uczestników z Białorusi, Holandii, Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rosji i Ukrainy. Wśród nich znalazły się trzy reprezentantki Polski z naszej gminy, uczennice Studia Piosenki i Ogniska Muzycznego działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Buku.

Organizatorami festiwalu są: Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi oraz Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach: tanecznej, wokalnej oraz instrumentalnej. Jego celem jest zainspirowanie młodych artystów do tradycyjnego i współczesnego tworzenia prezentacji scenicznych w oparciu o tematykę folklorystyczną i tradycyjną różnych narodów oraz grup etnicznych na świecie. Festiwal odbywał się w różnych miejscach w Łodzi i okolicach. Uczestnicy prezentowali się podczas korowodów, jarmarków i koncertów. Przesłuchania wokalistów odbyły się w Teatrze DOM, gdzie wykonawców oceniało międzynarodowe jury, które w ocenie brało pod uwagę nie tylko śpiew, ale również dobór repertuaru, kontakt z publicznością oraz ogólny wyraz artystyczny.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znalazły się Aleksandra Równiak i Katarzyna Starosta. W kategorii solistów w wieku 17-26 lat Kasia zdobyła „Złotą Łódkę”, a wyróżnienie powędrowało w ręce Oli. Jury zwróciło również uwagę na wysoki poziom przygotowania i wykonania Eweliny Króliczak.

Finałowy dzień festiwalu odbywał się w Manufakturze, gdzie podczas koncertu zaprezentowali się wszyscy nagrodzeni.

Studio Piosenki i Ognisko Muzyczne w Buku

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie