“Mało nas do pieczenia chleba”, czyli nasi Seniorzy i ich pyszne wypieki

“Mało nas do pieczenia chleba”, czyli nasi Seniorzy i ich pyszne wypieki

29 stycznia 2019 r. 27-osobowa grupa Seniorów brała udział w spotkaniu poświęconym Dniu Chleba.

29 stycznia 2019 r. 27-osobowa grupa Seniorów brała udział w spotkaniu poświęconym Dniu Chleba. Zwiastunem tego dnia były kolorowe plakaty informujące o wydarzeniu oraz ciekawe wiersze o chlebie.

Podczas spotkania Pani Gabriela Gierczyk przy wsparciu koleżanek przygotowała własny chleb. Używała do tego mąki chlebowej i poznańskiej oraz maślanki. W czasie gdy Seniorzy oczekiwali na wypiek, przeprowadzona została pogadanka o historii chleba, ciekawostkach o chlebie i jego religijnym aspekcie.

Zapach świeżego pieczywa sprawił, że na tą część wszyscy oczekiwali z niecierpliwością. Chleb ze smalcem lub bez smakował znakomicie. Dopełnieniem spotkania było wspólne zaśpiewanie piosenki „Mało Nas do pieczenia chleba” i namalowanie przez p. Dorotę Nowakowską dwóch pięknych obrazów, których motywem był chleb.

Priorytetem naszego spotkania było uświadomienie Seniorom jak ważny jest chleb w naszej tradycji, jak wielką jest wartością. Chleb należy szanować, kochać, dzielić się z nim z bliźnimi. Nasz chleb, powszedni łączy ludzkie serca. Dzielony, łamany, dawany – jest znakiem okazywanej dobroci.

Alicja Króliczak
Fot. Dorota Nowakowska

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie