Klucz przekazany – pierwsza sesja Rady MiG Buk za nami!

Klucz przekazany – pierwsza sesja Rady MiG Buk za nami!

Pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy Buk w kadencji 2018-2023 za nami! Radni oraz

Pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy Buk w kadencji 2018-2023 za nami! Radni oraz burmistrz wybrani w wyborach samorządowych złożyli ślubowanie. Były podziękowania, gratulacje i symboliczne przekazanie klucza przez ustępującego burmistrza Stanisława Filipiaka.

Sesję otworzyła radna Elżbieta Batura i prowadziła ją do momentu wybrania nowego Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Buk. Wśród zgłoszonych kandydatów znaleźli się Piotr Goroński, Andrzej Jankowski i Elżbieta Batura, która podziękowała za zaufanie, jednak odmówiła zostawiając tę funkcję młodszym radnym.

W głosowaniu tajnym udział wzięło 15 radnych obecnych na sali. W wyniku przeprowadzonego głosowania kandydaci na Przewodniczącego Rady MiG Buk otrzymali następujące ilości głosów: Piotr Goroński – 8, Andrzej Jankowski – 7. Tym samym Przewodniczącym został Piotr Goroński, który poprowadził dalszą część sesji.

Na Wiceprzewodniczącego zostały zgłoszone dwie kandydatury, Andrzeja Jankowskiego oraz Tomasza Plewy, który odmówił. Wiceprzewodniczącym Rady MiG Buk został Andrzej Jankowski, który w wyniki głosowania tajnego otrzymał 10 głosów na “tak”, 5 głosów na “nie”.

Kolejnym punktem sesji było złożenie ślubowania przez burmistrza Pawła Adama, który korzystając z okazji podziękował mieszkańcom i swoim bliskim:

Szanowni Państwo, dzisiejsza sesja nie mogłaby się odbyć bez podziękowań. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkańcom. Wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w święcie demokracji i udali się na wybory samorządowe. Jako gmina możemy się poszczycić wysoką frekwencją. To jest dla nas ogromny powód do dumy (…). Szczególnie chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy mi zaufali i udzielili poparcia, bo dzięki temu mogę objąć urząd burmistrza Miasta i Gminy Buk. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie, ale przyjmuję to z dużą pokorą. Składając dzisiaj ślubowanie i podejmując się misji przewodzenia naszej lokalnej społeczności mam świadomość jaka przede mną stoi odpowiedzialność i wyzwania. Nie jest to łatwa praca, ale mam nadzieję, że wspólnie z radą będziemy intensywnie pracować dla dobra naszej społeczności.

 

Szanowni Państwo, nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moja rodzina. Są dzisiaj ze mną moi rodzice, ale przede wszystkim małżonka. I chciałbym sobie pozwolić na odrobinę prywaty. Droga Beato, chciałbym Tobie szczególnie podziękować za to wsparcie, które cały czas mi udzielasz. Za Twoją wytrwałość, cierpliwość. (…) Zdaję sobie sprawę, że kolejne 5 lat samorządu będzie czasem bardzo wymagającym, ale wiem, że dzięki Tobie będę mógł skutecznie ten urząd sprawować.

Paweł Adam złożył również podziękowania Stanisławowi Filipiakowi, który przez ostatnie ćwierć wieku sprawował funkcję burmistrza w naszej gminie:

Dokonał pan wielu rzeczy w naszej gminie. Zostawia pan za sobą wiele inwestycji pomyślnie zrealizowanych, które będą służyć mieszkańcom przez wiele, wiele lat. Panie burmistrzu, 25 lat sprawowania funkcji to jest dowód, że wykonał pan dobrą pracę i za to chciałem panu podziękować.

Uściski dłoni, dobre słowa i symboliczne przekazanie klucza – tak zakończyła się pierwsza sesja w nowej kadencji. Nowej radzie i burmistrzowi gratulujemy i życzymy owocnej pracy! Będziemy się Wam przyglądać! 😉

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie