Jezioro i plaża w Niepruszewie – list od Czytelnika

Jezioro i plaża w Niepruszewie – list od Czytelnika

Ostatnie tematy dot. Jeziora Niepruszewskiego nie tylko Was zmartwiły, ale również skłoniły do refleksji.

Ostatnie tematy dot. Jeziora Niepruszewskiego nie tylko Was zmartwiły, ale również skłoniły do refleksji. Przeczytajcie wiadomość od naszego Czytelnika:

Chciałem poruszyć temat zakwitu sinic i braku atrakcyjności plaży w Niepruszewie, a tym samym mniejszym wpływom finansowym dla gminy Buk.

Moim zdaniem jednym z powodów jest brak zakazu wędkowania w obrębie pomostu (rzucane zanęty przyczyniają się do rozwoju sinic). Dodatkowo uważam, że fajną inicjatywą jest przeprowadzona akcja przez Młodzieżową Szkółkę Wędkarską BUK, ale organizowanie tego typu zawodów (z zanętą w tle) nie jest najlepszym pomysłem i powinna ściśle odbywać się pod okiem Ichtiologa, który wprowadziłby zalecenia prewencyjne zapobiegające nadmiernemu rozwojowi związków azotowych. Czy to nie dziwne, że pomimo takiego ruchu na wodzie, różnego rodzaju jednostek (natlenianie), woda nie może sobie poradzić? Okoliczne pola, szczególnie te na przeciwko Niepruszewa, ułożone są tak, że wszystkie opryski spływają do jeziora – powinien być wprowadzony nadzór.

Jezioro to Nasze wspólne dobro. Gmina Buk i Dopiewo powinna się zwrócić do firmy zajmującej się zapobieganiu tego typu zdarzeniom, ale czy Nasz Gmina chce? 🙂 Wczoraj byłem w Zborowie – pole namiotowe pęka w szwach, brak miejsc. A u nas?.

Jakie jest WASZE zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji na facebooku buk24.info.

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie