Dowóz dzieci do szkół: czy będą z tym kłopoty?

Dowóz dzieci do szkół: czy będą z tym kłopoty?

Podczas wtorkowej sesji, która odbyła się 28 sierpnia, burmistrz przekazał informacje o przetargach na

Podczas wtorkowej sesji, która odbyła się 28 sierpnia, burmistrz przekazał informacje o przetargach na dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół specjalnych. Tylko jeden z nich udało się rozstrzygnąć. Pojawiły się też pytania o dowozy do gimnazjów.

Wspomniany przetarg na zapewnienie dojazdów do szkół dzieci z niepełnosprawnościami obejmował dwa zadania: dowóz do szkół w Poznaniu i Owińskach oraz dowóz do Szkoły Specjalnej w Stęszewie. Przetarg na pierwsze wygrała firma Sobis Bus z Poznania, która zaoferowała prawie 217 tys. zł, która jako jedyna złożyła ofertę. Jedna oferta została złożona także na dowóz do Stęszewa. Tu przewoźnik zaproponował niemal 90 tys. zł.

Tymczasem już zadanie nr 1 przekroczyło budżet zaplanowany na dwa, który wynosił 190 tys. zł. Na dowóz do Stęszewa pieniędzy więc już nie starczyło. Co zatem dalej?

Jak powiedział nam burmistrz Stanisław Filipiak kolejnego przetargu nie będzie. Gmina rozważa inną metodę, jak choćby ryczałt wypłacany rodzicom.

Fatalny stan autokarów

Przy okazji dyskusji o dowozach radny Tomasz Giełda przywołał temat rozwiązania umowy z firmą dowożącą dzieci do gimnazjum. Kilka miesięcy temu gmina zdecydowała się rozwiązać umowę z przewoźnikiem ze względu na fatalny stan autobusów. – Czy w przetargu będziemy mogli wskazać na tabor, żeby był w dobrym stanie? I czy będziemy mogli domagać się czegoś od tego przewoźnika? – pytał radny.

– Przecież to państwo zobowiązali mnie, żeby nie ujmować w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie wpisywać wieku pojazdów. Jeszcze mam dobrą pamięć – odpowiedział Stanisław Filipiak, dodając, że w stosunku do poprzedniego przewoźnika gmina nie może zgłaszać roszczeń, bo to urząd zerwał z nim umowę.

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejny przetarg wygra firma, która zapewni nie tylko dowóz, ale i bezpieczeństwo.

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie