Burmistrz rezygnuje. Stanisław Filipiak nie wystartuje w wyborach

Burmistrz rezygnuje. Stanisław Filipiak nie wystartuje w wyborach

Po ponad dwóch dekadach na stanowisku Burmistrza Miasta i Gminy Buk, Stanisław Filipiak ogłosił,

Po ponad dwóch dekadach na stanowisku Burmistrza Miasta i Gminy Buk, Stanisław Filipiak ogłosił, że nie będzie ubiegał się o wybór na kolejną kadencję. To mała rewolucja w bukowskim samorządzie.

Raptem kilka dni temu pisaliśmy o potencjalnych kandydatach na stanowisko burmistrza, z których tylko jeden oficjalnie ogłosił swoją chęć ubiegania się o głosy wyborców. Stanisław Filipiak nie informował o swojej decyzji, mówiąc, że zrobi to po ogłoszeniu terminu wyborów przez premiera, co musiało nastąpić najpóźniej do 16 sierpnia. Gdy Prezes Rady Ministrów ogłosił swoją decyzję we wtorek, 14 sierpnia, próbowaliśmy się skontaktować z burmistrzem, ale jego telefon milczał.

Wszystko stało się jasne w czwartek, 16 sierpnia. Stanisław Filipiak zwołał spotkanie pracowników urzędu i poinformował ich o swojej decyzji. Potwierdził ją również w krótkiej rozmowie telefonicznej z nami. Nie chciał jednak podać powodów swojej rezygnacji.

Najważniejsza informacja brzmi więc: w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, Stanisław Filipiak nie będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza.

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie