Bukowskie ulice – list od Czytelnika

Bukowskie ulice – list od Czytelnika

Otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika, który zwrócił uwagę na bukowskie ulice, przeczytajcie sami: Mówi

Otrzymaliśmy list od naszego Czytelnika, który zwrócił uwagę na bukowskie ulice, przeczytajcie sami:

Mówi się o złotej polskiej jesieni. Ale jesień dopiero przyjdzie, a my już mamy pełno leżących liści. Może ktoś by się temu przyjrzał i w końcu je posprzątał? Podobnie jak puste butelki.

Chodzę ulicą Dworcową. Nie codziennie, ale często. To jedna z dłuższych ulic w naszym mieście. Powinna więc być też reprezentacyjną. A co widzimy idąc choćby w pobliżu Polo Marketu i bloków? Pełno liści, które może nie spadły jesienią, ale na pewno leżą przy chodnikach już długo. Tylko czekać na pierwsze duże deszcze. Liście przemokną, spłyną i zapchają studzienki. Potem będzie lament i kałuże. Może warto się tym zająć i posprzątać? Nie tylko o liście mi chodzi.

Niedaleko Polo stoi ławka. Przechodząc koło niej (nie w weekend a w środku tygodnia) znalazłem butelki od piwa, wódki i soku. Czasami słyszę jak mieszkańcy narzekają, że w mieście jest bałagan. Ale ktoś ten bałagan robi, a komuś innemu nie chce się podejść i wrzucić butelek do kosza, który stoi może 20 metrów dalej. To naprawdę nie kłopot. Wiem, bo zrobiłem to po wykonaniu zdjęć.

Mam więc dwie prośby, które chciałbym przekazać za pośrednictwem tego portalu. Pierwsza jest do urzędników: bardzo proszę o usunięcie liści z ulicy Dworcowej. Druga do mieszkańców: skoro nie śmiecimy na swoich podwórkach, nie śmiećmy na ulicach miasta. To nasze miasto.

Czytelnik

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji na facebooku!

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie