Bukowianka zdobywa Nagrodę Miasta Poznania oraz Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Bukowianka zdobywa Nagrodę Miasta Poznania oraz Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Nasza bukowianka Zuzanna Wojtkowska, absolwentka bukowskiego gimnazjum, która w ubiegłym roku szkolnym prowadziła projekt

Nasza bukowianka Zuzanna Wojtkowska, absolwentka bukowskiego gimnazjum, która w ubiegłym roku szkolnym prowadziła projekt “nieZŁY cyrk”, została w grudniu 2018 r. doceniona za swoje osiągnięcia!

Zuzanna otrzymała Nagrodę Miasta Poznania oraz Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego – za liczne osiągnięcia w dziedzinie wiedzy o społeczeństwie, m.in. tytuł laureatki i 6. miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o UE organizowanej przez stowarzyszenie COPTIOSH.

W tym roku szkolnym wzięła już udział w międzynarodowej konferencji Euroscola w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (udział wywalczyła dla swojej szkoły podczas krajowych eliminacji) oraz zajęła 4. miejsce w Polsce podczas etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej “Gwiezdny Krąg” w Słupsku. Warto zaznaczyć, że w pierwszym etapie olimpiady wzięło udział blisko 3,5 tysiąca uczniów, którzy zmierzyli się z testem 50 pytań zamkniętych. Do drugiego etapu zakwalifikowano ponad 600 uczniów, którzy uzyskali przynajmniej 60 proc. punktów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji dalszych celów! 🙂

Informacje i zdjęcia: 2lo.poznan.pl, ec.europa.eu

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie