Bukowianie przeciwko przemocy

Bukowianie przeciwko przemocy

Niedziela, godzina 20:00, 13 stycznia 2019 roku na długo zapadnie w pamięci ze względu

Niedziela, godzina 20:00, 13 stycznia 2019 roku na długo zapadnie w pamięci ze względu na niezrozumiały i barbarzyński akt przemocy. Tego dnia, w czasie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do brutalnego ataku na Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Dla nas wszystkich było to wydarzenie bez precedensu – szokujące, przerażające, pozostawiające w nas trwogę i lęk przed tym, dokąd to wszystko zmierza.

Spotkajmy się w piątek, 18 stycznia, o godzinie 19.00 na bukowskim rynku, gdzie wspólnie odpalimy zimne ognie i znicze oraz milczeniem, ciszą, byciem razem zaprotestować wspólnie przeciwko nienawiści i przemocy, oddając cześć Pawłowi Adamowiczowi. Minuta ciszy będzie ważnym sposobem uczczenia jego pamięci, a jednocześnie potępienia tego, co się wydarzyło. Bądźmy razem! Niech dobro Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa dalej! Możemy się różnić, możemy się spierać, ale nie możemy się nienawidzić! Nie pozwólmy, żeby zło zwyciężyło!

Podczas wydarzenia będzie możliwość wpisania się w księdze kondolencyjnej, która następnie zostanie przekazana do gdańskiego ratusza oraz pod wspólnym listem, w którym będziemy solidaryzować się z Jurkiem Owsiakiem.

Prosimy o zabranie zimnych ogni i zniczy na wydarzenie.

Sztab WOŚP Ośrodek ZHP Buk

foto: fb burmistrza MiG Buk

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie