Amici Canti zaśpiewali w Hiszpanii

Amici Canti zaśpiewali w Hiszpanii

Ta wiadomość była jak grom z jasnego nieba. Kwalifikacja do międzynarodowego konkursu chóralnego w

Ta wiadomość była jak grom z jasnego nieba. Kwalifikacja do międzynarodowego konkursu chóralnego w Hiszpanii! W zespole eksplozja radości i entuzjazmu. Był koniec czerwca, do wyjazdu pozostały nieco ponad dwa miesiące. Olbrzymim wyzwaniem było zorganizowanie funduszy i oczywiście przygotowanie prezentacji konkursowej w czasie okresu urlopowego. Jednak udało się. Nad ranem 11 września zespól kameralny Amici Canti wyruszył w drogę na Costa Brava.

Festiwal Canco Mediterrania w dotychczasowych 7 edycjach gościł 110 chórów z 18 państw: Polski, Islandii, Francji, Niemiec, Włoch, Słowacji, Belgii, Rosji, Litwy, Słowenii, Estonii, Finlandii, Węgier, Czech, Wysp Owczych ,Filipin, Ukrainy i Hiszpanii. W tym roku najdłuższą drogę przebyli śpiewacy z Indonezji. Atmosfera konkursu była niezwykła, poziom wykonawczy bardzo wysoki. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kościele pod wezwaniem św. Romy w Lloret de mar i trwały dwa dni. Gromadziły liczną publiczność, wśród której zasiadali miejscowi mieszkańcy oraz turyści z różnych stron świata. Dodatkowo 6 zespołów – w tym Amici Canti – zostało wyróżnionych zaproszeniem do wzięcia udziału w koncercie, który odbył się w Barcelonie. Zespół zaśpiewał w dzielnicy gotyckiej w katedrze, której patronuje św. Eulalia. Ostatecznie po przesłuchaniu 22 chórów międzynarodowe jury przyznało bukowskiemu zespołowi dwie srebrne nagrody (w kategorii pop i muzyka sakralna), z których śpiewacy są bardzo dumni!

Życzliwe reakcje, gratulacje i liczne słowa uznania ze strony jurorów, odbiorców, innych chórzystów i dyrygentów pozwalają nam wierzyć, że godnie reprezentowaliśmy nasz kraj i region.

Nasz wyjazd, zdobycie nowych doświadczeń, zawarcie znajomości i nawiązanie międzynarodowych kontaktów, nie byłyby możliwe bez pomocy finansowej. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym udało się sfinansować to przedsięwzięcie. Wierzymy, że nie zawiedliśmy oczekiwań naszych ofiarodawców i utwierdziliśmy ich w przekonaniu, że warto wspierać lokalnych artystów. Słowa ogromnej wdzięczności kierujemy do instytucji i osób:

Powiat Poznański, Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku, MGOK Buk, LGD Źródło, Apteka Zdrowie, „Przy Młynie” Anna Czeska, BHJ Polska z o. o. Michorzewko, ks. Jan Majchrzak, Usługi Pogrzebowe Osiński, Pałac Jaśminowy, Pijalnia Piwa FisKaz, Pałac Wąsowo, BMM, Restauracja Parkowa, INTEROPAL, DANMAR Marek Kucemba, Koło Łowieckie „Szarak” nr 8 w Otuszu Małgorzata Szlązak WS. Nowa Boruja, Restauracja i Hotel Melodia Karolina Majewicz, Wanda Chudy Firma Handlowo Usługowa, Paweł Adam, Katarzyna Małgorzata Ambroszko, Jan Chrzanowski, Andrzej Krzysztof Górczak, Alina Hanyż, Alicja Kańduła, Daniel Łukasz Kańduła, Anna Krzemińska, Halina Ludkiewicz, Piotr Świątek.

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie