99 zawodników wystartowało w III Bukowskim Biegu Księcia Mieszka I

99 zawodników wystartowało w III Bukowskim Biegu Księcia Mieszka I

Wczoraj odbył się III Bukowski Bieg Księcia Mieszka I. Na starcie, po krótkiej rozgrzewce

Wczoraj odbył się III Bukowski Bieg Księcia Mieszka I. Na starcie, po krótkiej rozgrzewce zawodników przywitał burmistrz Stanisław Filipak, który wystrzałem oznajmił rozpoczęcie zawodów.

W biegu wystartowało 99 zawodników, ukończyło go 95. Wśród nich standardowo nie zabrakło przedstawicieli z Bukowskiego Klubu Biegacza. Słoneczna i jednocześnie duszna pogoda nie sprzyjała biegaczom, ale z ochłodą przychodzili strażacy, którzy zapewnili biegającym kurtynę wodną. Trasa licząca 10 km prowadziła ulicami Buku, na których czekali dopingujący kibice. Na szczególną uwagę zasługuje skrzyżowanie ulic Dworcowej z Szarych Szeregów, gdzie dzieci z Przedszkola Hałabały, wspólnie z Bukowskim Klubem Morsa, Bukowskim i Opalenickim Klubem Biegacza oraz przedstawicielami Restauracji Parkowa, stworzyły strefę radości. Gromkie brawa, okrzyki, flagi i przede wszystkim przybicie “piątki” było niezastąpioną dawką motywacji dla zawodników.

Bieg zwyciężył mieszkaniec Ukrainy, z czasem 32:12! Na mecie na każdego uczestnika czekały pamiątkowe medale, a na zwycięzców vouchery, choć Ci – według regulaminu – spodziewali się gotówki. Kolejnym organizacyjnym problemem było pomieszanie osób w kategoriach. Mimo to III Bukowski Bieg Księcia Mieszka I oceniamy bardzo pozytywnie i jesteśmy pewni, że organizatorzy wyciągną wnioski przy organizacji kolejnych edycji! 🙂 I na koniec nie sposób nie wspomnieć o naszych Strażakach, którzy praktycznie na każdym skrzyżowaniu zabezpieczali imprezę i dbali o bezpieczeństwo jej uczestników! 🙂

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie