Wojtusiaki ponownie w Buku – zapraszamy na zbiórkę krwi

Wojtusiaki ponownie w Buku – zapraszamy na zbiórkę krwi

Fundacja Małych i Dużych wojtusiaki.pl organizuje zbiórkę krwi w sobotę 21 lipca 2018 r.

Fundacja Małych i Dużych wojtusiaki.pl organizuje zbiórkę krwi w sobotę 21 lipca 2018 r. Zbiórka odbędzie się w tradycyjnym miejscu, czyli przy Gimnazjum i OSiR w Buku w godzinach od 9:00 do 14:00.

Oznacza to, że ambulans przyjeżdża na godzinę 9:00 i kończy rejestrację dawców około godziny 14:00. Jeśli będzie większe zainteresowanie może zostać nieco dłużej, jednak jest to zawsze decyzja kierownika ekipy z RCKiK (ambulansu).

Wojtusiaki rozkładają również swój fundacyjny namiot, w którym obsługują krwiodawców przed, po i podczas akcji – zapewniając im kawę, herbatę, napoje i przekąski, a przede wszystkim rozwiewając mity dotyczące krwiodawstwa i transplantologii szpiku kostnego. Zapewniają też opiekę dzieciom krwiodawców.

Każdorazowo podczas ich akcji jest możliwość przystąpienia do banku niespokrewnionych dawców szpiku kostnego, co do którego jest zasada – im nas więcej w bazie – tym wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi i osoba chora może szybciej znaleźć bliźniaka genetycznego.

Fundacja działa od roku 2009, totalnie non-profit. Z Bukiem współpracują długie lata (głównie z gimnazjum) i jest to bardzo dobra współpraca. Akcje tu realizowane są zawsze bardzo owocne.

Podmiotem medycznym realizującym ich zbiórki jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Monika
ADMINISTRATOR
PROFILE

Najnowsze artykuły

Co ciekawego na ekranie

REPERTUAR

Powietrze w gminie